Kendinizi İyi
Hissedeceksiniz

Nefes Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin kurucuları 
Uzman Psikolojik Danışman Begüm Coşkunarslan ve 
Uzman Psikolojik Danışman Elif Akbay, kariyer serüvenlerinden, tamamladıkları eğitimlerden ve danışanlarına sundukları hizmetlerden bahsediyor.

 

Bize kendinizden bahsedebilir misiniz? Kariyerinize nasıl başladınız?

Başkent Üniversitesi PDR Bölümü’nden mezun olduktan  sonra farklı kurumlarda görev yaptık. Daha sonra bilgi ve birikimlerimizi, dostluğumuz ile birleştirmeye karar verdik. Okul dönemimizden bu yana önemli olanın  sadece diploma olmadığı düşüncesi ile eğitim hayatımız boyunca  çocuk, ergen ve yetişkin psikolojik değerlendirmeleri üzerine birçok eğitim aldık. Uzmanlık eğitimlerimizin ardından profesyonel hayatımıza, özel eğitim, özel okul ve danışmanlık merkezlerinde devam ettik. Kurumumuzda çocuk, ergen ve yetişkinlerle ilgili çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

Psikolojik danışmanlık merkeziniz için neden Nefes ismini tercih ettiniz? Logonuzda karahindiba çiçeği olmasının bir anlamı var mı?

Bizim için her insan bir nefes, her nefes de çok değerli… Yola “Rahat bir nefes aldım.” demenin huzurunu yaşayan insanlarla dolu bir kurum olma hayali ile çıktık. Bu yüzden kurumumuzun ismini Nefes olarak tercih ettik.

Karahindiba, Antik dönemlerden bu yana her derde deva; güneşin ve ‘aydınlanmanın’ sembolü, şifa vermek için dünyanın her yerinde bulunan nadir, her şarta uyum sağlayacak kadar güçlü bitkilerden biri olduğu için bu görseli kullandık.

Nefes Psikolojik Danışmanlık merkezinde kimlerle çalışıyorsunuz?

Merkezimizde bizimle birlikte alanında uzman konuşma ve
dil terapisti, sosyolog, psikolog ve psikolojik danışman hizmet vermektedir.

Sektörde sizi özel kılan özellikleriniz nelerdir? Bu konuda aldığınız eğitimleri kısaca anlatabilir misiniz?

İletişimi, samimiyeti ve güler yüzü, iyi bir dinleyici olmayı,
empati kurabilmeyi, ulaşılabilir olmayı, iç gözlemi ve analitik yeteneklerimizi etkin kullandığımızı düşünüyoruz. Başından beri, bizim kendimizi anlatmamızdan ziyade bize danışan olarak gelen insanlar en iyi referansımız olmaya devam etmektedir.
Aile danışmanlığı, diksiyon, beden dili, enerji, profesyonel
iletişim, bilişsel davranışçı terapi, ifade yönetimi, oyun terapisi, çocuk resimleri analizi ve psikolojik resim testleri, ilişki ve evlilik danışmanlığı, mindfulness, psikodrama, cinsel terapi eğitimlerimizi tamamlayarak danışan almaya başladık.

Nefes Psikolojik Danışmanlık merkezinde hangi alanlarda hizmet veriyorsunuz?

Merkezimizde; çocuk ve ergen terapisi, oyun terapisi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, obsesif kompulsif bozukluk, özgül öğrenme güçlüğü, kaygı ve stres, depresyon, travma sonrası stres bozukluğu, değerlendirme ve dikkat testleri, panik atak,  anksiyete (kaygı) bozukluğu, yetişkin terapisi ve cinsel terapi alanlarında hizmet verilmektedir.

× Size nasıl yardımcı olabilirim ?