WhatsApp Image 2021-10-03 at 20_20_14 (1)

İsmail SAV
Uzman Psikolojik Danışman ve Aile Terapisti

1977 yılında Ankara’da doğdu. Lise eğitimini Ankara ve İzmir’de tamamladı. 9 Eylül Üniversitesi

Psikolojik Danışmanlık bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini 9 Eylül Üniversitesinde tamamladı.

Stratejik Aile Terapisi, M. Ericson Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, 3 yıl Gestalt Grup Terapisi, Çocuklarla Psikolojik Danışma Teknikleri, Travma ve Kriz Psikososyal Müdahale, Travma Sonrası Toparlanma Teknikleri, Kriz Yönetimi Lider Eğitimi, DeBrifing,Travma ve TSSB’de Psikoterapi Uygulamaları, Öğrenci Koçluğu Formatörlük Eğitimi, Kaygı Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Teknikler, Systemic Family Counseling ve WISC-R, TKT 7-11, TYT 9-11, Çocuk Dikkat ve Gelişim
Testleri, Frostig v.b. test eğitimleri almıştır.

120 Saat Aile Danışmanlığı Temel Eğitimi ve 450 saat Aile Danışmanlığı eğitimlerini İzmir’de tamamlamıştır. 8 yıl İzmir’de Travma ve Kriz Ekiplerinde Liderlik çalışmaları yürütmüştür. İzmir bölgesindeki okul sisteminde çalışan Psikolojik Danışmanlara 8 yıldır travma ve kriz müdahaleleri, Yas danışmanlığı v.b. konularda RAM bölge
ekiplerine eğitimler vermiştir. Katip Çelebi Üniversitesi, Hasa Kalyoncu Üniversitesi ve şu an Atılım Üniversitesi Aile danışmanlığı eğitimlerinde travma ve kriz danışmanlığı konularında eğitimler vermektedir.

2010 yılında Travma ve Krize Müdahale Yol Haritası kitabını 3 meslektaş arkadaşları ile hazırlayıp yayınlamışlardır. Afetlerde Psikosoyal Hizmetler Birliği ile sivil toplum ve afet çalışmalarında Van Depremi, Soma Maden kazası sonrası Psikososyal destek çalışmalarında gönüllü olarak çalışmıştır.

Travma ve afet alanında eğitim ve danışmanlık çalışmalarına devam etmektedir.
Travma Atölyesi, Çocuk Dikkat ve Gelişim Testleri, Özgül Öğrenme Güçlüğü Bataryası, Rüyaların Psikoterapide Analizi ve Yorumlanması, Terapide Resim Analizi ve Kullanımı, Terapide Temas ve Psikolojik Danışma Becerileri, Vaka Analiz Atölyesi konularında eğitimler vermektedir. Ergen, Yetişkin ve Aileler ile Travma ve Yas Terapisi, Kaygı, Anksiyete, Korku ve Panikatak, OKB vakaları, Bağlanma ve İlişkisel Örüntüler, Aile Danışmanlığı vb. Alanlarında çalışmaktadır.

× Size nasıl yardımcı olabilirim ?